reklama

Idzie wiosna, podpalacze w akcji

, Na sygnale, Wiadomości, 27.02.2019 08:10,
Strażacy codziennie gaszą takie pożary.
Idzie wiosna, podpalacze w akcji

Wraz z nadejściem wiosny powraca plaga wypalania suchych traw – zła tradycja, z którą od lat zmagają się strażacy, policjanci, służby ochrony środowiska.

Od poniedziałku (25.02) takie sytuacje zdarzają się niemal codziennie. Zwłaszcza w gminach Brzeźnica i Spytkowice. Tylko we wtorek strażacy podejmowali tam kilka tego typu interwencji. Nikomu nic się nie stało.

Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej apelują o rozwagę. W przypadku ustalenia sprawcy straż pożarna lub policja może ukarać mandatem od 50 do 500 zł, a w razie odmowy sprawa jest kierowana do sądu.

Proceder wiosennego wypalania traw ma też konkretny, niekorzystny dla nas wszystkich wymiar finansowy. Jedna godzina walki z płonącą łąką kosztuje dziś przeciętnie 550 zł, na co składa się koszt przejazdu kilku kilometrów przez jeden lub dwa samochody gaśnicze z udziałem od 6 do 12 strażaków.

Wtorkowe pożary w Łączanach.foto: OSP Łączany

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy