reklama

Groźne burze. Piorun trafił w budynek

, Na sygnale, Wiadomości, 20.07.2019 08:35, red
Jest kolejne ostrzeżenie.
Groźne burze. Piorun trafił w budynek

Na weekend synoptycy zapowiadają kolejne burze, zwłaszcza w niedzielę.

- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu lokalnie do 30 mm, oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie opady gradu - prognozują synoptycy z IMGW Kraków.

Burza przeszła przez region w piątkowe popołudnie. Piorun uderzył w budynek gospodarczy w Graboszycach przy ulicy Głównej.

- Ogniem objęty był budynek gospodarczy, konstrukcja dachu oraz słoma i siano znajdujące się wewnątrz - informują strażacy z OSP Zator.

Z płonącego budynku ewakuowano zwierzęta - około 20 sztuk zwierząt (trzody chlewnej oraz kurczaków). Spaleniu uległa więźba dachowa oraz część siana i słomy, które były składowane w budynku.

W akcji gaśniczej uczestniczyło 11 zastępów straży pożarnej z powiatu oświęcimskiego oraz wadowickiego. - Pragniemy podziękować mieszkańcom, którzy pomagali w tej trudnej akcji gaśniczej poprzez podanie szklanki wody - informują strażacy z Zatora.


foto: OSp Zator

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Gazi, 21.07.2019 08:50

Gratuluję dużej odwagi najbliższym sąsiadom miejsca pozaru, którzy wyprowadzili zwierzęta oraz część maszyn rolniczych jeszcze przed przybyciem straży pożarnej. Mieszkaniec graboszyc.