Ewakuowano ponad 100 uczestników obozu harcerskiego [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 18.07.2018 20:00, red
Z powodu intensywnych opadów deszczu w środę (18.07) ewakuowano uczestników obozu harcerskiego
Ewakuowano ponad 100 uczestników obozu harcerskiego [AKTUALIZACJA]
Obóz harcerski odbywa w terenie leśnym w miejscowości Juszczyn Polany w powiecie suskim. Przebywa na nim młodzież z Oświęcimia i Krakowa.

W środę wieczorem harcerze musieli opuścić obozowisko. Z uwagi na ich bezpieczeństwo najbliższą noc (i być może kolejną również ) spędzą w oddalonej o kilka km szkole. W ewakuacji obozu pomogli strażacy. Namioty musiało w sumie opuścić 120 harcerzy oraz ich 16 opiekunów.


- Ewakuowano łącznie 136 osób, w tym 120 dzieci i 16 opiekunów. Po pomyślnie zakończonej ewakuacji zastęp udał się na teren obozowiska celem pomocy w transporcie posiłków do miejsca ewakuacji. Dodatkowo na miejsce udał się zastępca komendanta powiatowego PSP, który wraz z komendantem hufca Oświęcim przeprowadził wizję lokalną na terenie obozowiska i w miejscu ewakuacji. Komendant Hufca poinformował, że wraz z trzema opiekunami pozostaje na terenie obozowiska celem jego dozorowania. W przypadku pogorszenia sytuacji hydrologicznej został zobligowany do natychmiastowego powiadomienia o tym fakcie dyżurnego SKKP. Dodatkowo kierownictwo obozu zwróciło się z prośbą o pomoc w dostarczeniu w dniu jutrzejszym posiłku do szkoły. Od kierownictwa uzyskano ponadto informację o tym, że rodzice dzieci są powiadomieni o ewakuacji i fakcie, że wszyscy są bezpieczni - informuje mł. asp. Michał Szwed z KPP Sucha Beskidzka.


foto: PSP Sucha Beskidzka

Najbliższa noc ma być deszczowa. Podobnie będzie w czwartek.


- W związku z występującymi oraz w dalszym ciągu prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu, w zlewniach: Soły poniżej kaskady zbiorników, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy oraz na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa, spodziewane są dalsze wzrosty poziomu wody w strefie wody wysokiej z przekroczeniem stanów ostrzegawczych w kolejnych profilach wodowskazowych. W dalszej kolejności spodziewane są przekroczenia stanów alarmowych zwłaszcza w zlewniach Skawy, Raby oraz Dunajca. Stan alarmowy może zostać przekroczony także na Małej Wiśle w profilu Jawiszowice - czytamy w wydanym w środę wieczorem komunikacie IMGW Kraków.

Do godziny 20:00 w środę na terenie powiatów wadowickiego i suskiego nie odnotowano zbyt wielu niebezpiecznych sytuacji wynikających z dużych opadów deszczu.

Nieco inaczej sytuacja wygląda po śląskiej stronie. Wojewoda śląski ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe w powiatach bielskim, cieszyńskim, żywieckim i mieście Bielsko-Biała.

AKTUALIZACJA: 19.07.2018
Z monitoringu wiadomo, że stan wody w Wieprzówce w Rudzach o północy w czwartek wynosił 250 cm (poziom ostrzegawczy to 220 cm), ale od tej pory obniża się.

Gwałtownie przybywało natomiast wody w Skawie w Suchej Beskidzkiej - o godz. 4 rano 19 lipca na punkcie pomiarowym w Suchej Beskidzkiej było 259 cm (stan ostrzegawczy to 215), ale od tej pory poziom się obniża.

W Wadowicach było spokojnie w czwartek nad ranem (godz. 4:00) Skawa miała 127 cm (stan ostrzegawczy to 370 cm).Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 21.07.2018 16:09

takich h....wych kamer nie wiedziałem od czasu PRL, kto wygrał ten przetarg???, przeciez na tym gownie nic nie widac