reklama

Dzwonił już do was oszust z „banku”? Tak wygląda taka rozmowa [VIDEO]

, Na sygnale, Wiadomości, 06.06.2021 08:00,
Mieszkaniec Andrychowa zaalarmował nas, że w czwartek ktoś do niego zadzwonił i przedstawiając się za pracownika banku, posiadając sporo jego danych osobowych, próbował od niego „wyciągnąć” dane i login do konta bankowego.
Dzwonił już do was oszust z „banku”? Tak wygląda taka rozmowa [VIDEO]
Mieszkaniec Andrychowa był nakłaniany przez rzekomego pracownika banku, aby zainstalował w telefonie specjalną aplikację, za pośrednictwem której rzekomo dział techniczny banku „naprawi” konto bankowe i uchroni przed... wyłudzeniem pieniędzy.

Jak się okazuje aktywacja aplikacji może skutkować wyczyszczeniem pieniędzy z konta. Bo aplikacja, która rzekomo ma pomóc, daje oszustom dostęp do naszego konta.

Tego typu oszustwa są popularne w Polsce od pewnego czasu. Doskonale jest to przedstawione w materiale serwisu „Niebezpiecznik”, który udostępnia rozmowę z oszustem. Prawdopodobnie ten sam oszust, z dziwnym akcentem, dzwonił do mieszkańca Andrychowa. Na pewno w ten sam sposób nakłaniał naszego czytelnika do zainstalowania szkodliwej aplikacji w telefonie.

Zobaczcie nagranie.


nagranie: Niebezpiecznik

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy