reklama

Dwóch kierowców przesadziło z prędkością w terenie zabudowanym

, Na sygnale, Wiadomości, 30.01.2023 14:11,
Stracili uprawnienia do kierowania.
Dwóch kierowców przesadziło z prędkością w terenie zabudowanym
W weekend policjanci zatrzymali dwóch kierowców, który zignorowali dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Pierwszym z nich był kierowca citroena, który w sobotę na ul. Wadowickiej w Wieprzu jechał z prędkością 101 km/h przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Kierujący, 61-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi.


Z kolei w niedzielę, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mazdy, który w Kleczy Dolnej przekroczył dopuszczalną prędkość o 63 km/h. Ponadto kierujący popełnił inne wykroczenie drogowe tj. wyprzedzał na linii podwójnej ciągłej. 35-letni mężczyzna został ukarany dwoma mandatami na łączną kwotę 2200 złotych. Obaj kierowcy stracili również swoje prawa jazdy.

- Po raz kolejny apelujemy o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że jadąc z nadmierną prędkością powodujemy zagrożenie nie tylko dla siebie i innych kierujących, ale również dla pieszych, którzy w konfrontacji z rozpędzonym samochodem pozostają bez szans - podkreśla asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]mNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy