reklama

Dwóch kierowców próbowało przekupić policjantów

Na sygnale, Wiadomości, 28.07.2021 12:19,
Dwóch kierowców zatrzymanych na próbę skorumpowania policjantów.
Dwóch kierowców próbowało przekupić policjantów

W niedzielę wieczorem (25.07) policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Oświęcimia. Tuż po 21 mundurowi otrzymali polecenie zatrzymania do kontroli drogowej samochodu marki Skoda jadącego krajówką od strony Przeciszowa. Jak wynikało z relacji zgłaszającego kierowcy, styl jazdy skody mógł sugerować, że za kierownicą siedzi osoba nietrzeźwa.

Po kilku minutach na ulicy Fabrycznej policjanci zauważyli opisywany pojazd. Natychmiast dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Kiedy pojazd zjechał na pobocze przystąpili do kontroli drogowej.

Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedzi 63 – latek od którego policjanci wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,90 promila alkoholu. Funkcjonariusze poinformowali kierowcę, że zostaje zatrzymany.

Wtedy mężczyzna zaproponował po dwa tysiące złotych dla każdego z policjantów, aby tylko odstąpili od dalszych czynności. Mundurowi poinformowali go, że taka propozycja stanowi przestępstwo i w chwili, gdy kolejny raz zaproponował pieniądze, poinformowali go, że dopuścił się drugiego przestępstwa.

Podejrzany o przestępstwo korupcyjne trafił do oświęcimskiej komendy. Następnego dnia usłyszał prokuratorskie zarzuty wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za próbę wręczenia korzyści majątkowej grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Całkiem podobna historia miała miejsce w niedzielę w Kętach.

Po godzinie 15.00 na ulicy Mickiewicza w Kętach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Jeep, jadący z prędkością 72km/h na odcinku z ograniczeniem prędkości do 50km/h.

Podczas kontroli policjanci poinformowali sprawcę wykroczenia, którym okazał się 63–letni mieszkaniec Śląska, o nałożeniu na niego mandatu i punktów karnych. Wtedy kierowca zaproponował pieniądze w zamian za odstąpienie od jego ukarania. Funkcjonariusze pouczyli mężczyznę, że taka propozycja stanowi przestępstwo.

- Niestety mężczyzna zlekceważył słowa policjantów wyjmując dwa banknoty 100 złotowe, które wrzucił do wnętrza radiowozu. W związku z powyższym mundurowi natychmiast poinformowali mężczyznę, że zostaje zatrzymany jako podejrzany o próbę wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.

Podejrzany o przestępstwo korupcyjne trafił do oświęcimskiej komendy. Następnego dnia usłyszał prokuratorskie zarzuty wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 28.07.2021 15:57

za odstąpienie od czynności służbowych a za niedopełnienie obowiązków to milicjant już nie pamięta a jest to nagminne