Dwie złodziejki w rękach policjantów. Trafią za kratki?

, Na sygnale, Wiadomości, 29.11.2018 12:15, red
Obrobiły starszego pana.
Dwie złodziejki w rękach policjantów. Trafią za kratki?

Kilka dni temu do drzwi jednego z domów na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska zapukały dwie kobiety, prosząc właściciela posesji o możliwość wejścia do środka pod pretekstem ogrzania się.

- Gdy jedna z kobiet rozmawiała z 76-latkiem, druga dokonała penetracji pomieszczeń na piętrze, tak że mężczyzna nawet nie zorientował się, w którym momencie został okradziony. W godzinach popołudniowych, gdy do domu wróciła córka 76-latka, zauważyła że w szkatułce znajdującej się w przeszklonej witrynie brakuje złotej biżuterii. Kobieta o fakcie kradzieży natychmiast powiadomiła Policję, a wartość skradzionych przedmiotów wyceniła na kwotę około 3 000 złotych - informuje Agnieszka Petek, rzecznik KPP Wadowice.

W sprawę zaangażowali się policjanci Referatu Kryminalnego kalwaryjskiego komisariatu, którzy jeszcze tego samego dnia ustalili i zatrzymali mieszkanki powiatu wadowickiego. 38 i 66-letnia kobieta usłyszały zarzut kradzieży (art. 278 KK), za co grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Kobiety przyznały się do popełnionego przestępstwa.

- Skradzionej biżuterii nie udało się odzyskać, są prowadzone czynności w tej sprawie - informują policjanci.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy