reklama

Drogowy recydywista z dwoma zakazami zatrzymany

Na sygnale, Wiadomości, 12.03.2021 10:55,
Policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymali 44 – letniego mieszkańca Osieka.
Drogowy recydywista z dwoma zakazami zatrzymany

Wczoraj (11.03) wieczorem policjanci pełnili służbę na terenie gminy Osiek. Tuż przed godziną 19.00 zauważyli, że za kierownicą Fiata jadącego ulicą Główną siedzi 44 – letni mieszkaniec Osieka. Policjanci wiedzieli, że mężczyzna od kilku lat posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami. W związku z tym pojechali za nim dając sygnał do zatrzymania się. Kiedy pojazd zjechał na pobocze mundurowi przystąpili do kontroli drogowej.

Podczas czynności potwierdzili, że kierujący samochodem 44 - latek posiada dwa zakazy kierowania w tym jeden zakaz dożywotni orzeczony w 2017 roku przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu, natomiast drugi orzeczony w 2019 roku przez Sąd Rejonowy w Wadowicach. Ponadto policjanci ujawnili, że mężczyzna poruszał się samochodem, który nie posiadał aktualnych badań stanu technicznego.

Za kierowanie pojazdem pomimo sądownie orzeczonego zakazu kierowania grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KPP Oświecim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy