reklama

Drogowy recydywista trafił za kratki

, Na sygnale, Wiadomości, 03.12.2021 10:46,
Drogowy recydywista w ciągu ostatnich kilkunastu dni, łamiąc sądowne zakazy kierowania, dwukrotnie był zatrzymywany za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości.
Drogowy recydywista trafił za kratki

Do pierwszego zatrzymania doszło w połowie listopada (10.11). Tego dnia po godzinie 20 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy seata, siedzącego w samochodzie znajdującym się na parkingu sklepowym przy ulicy Podlesie w Przeciszowie.

Z relacji zgłaszającej wynikało również, że mężczyzna jest upojony alkoholem i zasypia za kierownicą. Na miejsce natychmiast udał się patrol z zatorskiego komisariatu Policji. Funkcjonariusze szybko zlokalizowali seata, a następnie poddali badaniu stanu trzeźwości jego kierowcę. Jak się okazało 42 – latek wsiadł za kierownicę mając w organizmie 1,6 promila alkoholu oraz posiadając dwa sądownie orzeczone zakazy kierowania pojazdami. Po wytrzeźwieniu zostały mu przedstawione zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz zarzut złamania dwóch sądowych zakazów kierowania.

30 listopada 42 – latek został zatrzymany we Włosienicy przez policjantów z Zatora. Mundurowi wykonując zadania służbowe zauważyli go w chwili, gdy jechał samochodem w kierunku Oświęcimia. W związku z tym włączając sygnały uprzywilejowania natychmiast pojechali za nim. Po chwili mężczyzna skręcił na parking sklepowy, gdzie został zatrzymany. Badanie stanu trzeźwości wykazało trzy promile alkoholu.

Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendzie Policji, gdzie po wytrzeźwieniu zostały mu przedstawione kolejne zarzuty. Mając na względzie zagrożenie, które stwarzał zatrzymany dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci wystąpili do Prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środków zapobiegawczych.

Wczoraj (2.12) zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał prokuratorskie zarzuty. Następnie prokurator wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 42 – latka aresztu tymczasowego. W związku z tym wprost z Prokuratury mężczyzna trafił przed oblicze sędziego, który zastosował wobec niego areszt tymczasowy.

Jeszcze tego samego dnia zatrzymany został osadzony w jednym z Aresztów Śledczych.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy