reklama
reklama

Drogowy recydywista stracił prawo jazdy za 30 punktów karnych

Na sygnale, Wiadomości, 31.03.2021 12:45,
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy przerwali rajd 33 – letniemu mieszkańcowi powiatu wadowickiego,
Drogowy recydywista stracił prawo jazdy za 30 punktów karnych

Do zdarzenia doszło w piątek (26.03) na ulicy Bielskiej w Bulowicach (DK52). O godzinie 9.00 policjanci zauważyli samochód marki Audi, który wyprzedzał inne pojazdy nie zwracając uwagi na podwójną ciągłą oraz przejście dla pieszych. Miernik prędkości wskazał, że pojazd znacznie przekraczał dozwoloną prędkość dochodząc nawet do 114 km/h.

Funkcjonariusze natychmiast dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, a kiedy pojazd zjechał na pobocze przystąpili do kontroli drogowej. Okazało się, że związek z niebezpieczną jazdą miał 33 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego.

W związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci nałożyli na kierowcę mandat oraz 10 punktów karnych. Następnie poinformowali go, że traci uprawnienia do kierowania, ponieważ na swoim koncie w bazie CEPIK miał już 20 punktów karnych, które zdobył w ciągu roku.

Z kolei w niedzielny poranek (28.03) w Bulowicach na ulicy Bielskiej o godzinie 06.00 mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Mercedes, którego kierowca na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał z prędkością 106 km/h, czyli o 56 km/h więcej. Jak się okazało za kierownicą pojazdu siedział 40 – letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego.

Pół godziny później na tej samej ulicy policyjne sygnały usłyszał 33 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego. Mężczyzna kierując samochodem marki Dodge na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał z prędkością 108 km/h.

Za przekroczenie prędkości na kierujących zostały nałożone mandaty i punkty karne, a także zostały im zatrzymane prawa jazdy. Czterech kierowców uprawnienia będzie mogło odzyskać za trzy miesiące, natomiast kierowca audi zupełnie utracił uprawnienia do kierowania.

W tym roku na drogach powiatu oświęcimskiego prawo jazdy za nadmierną prędkość utraciło już blisko 45 piratów drogowych.

Policja przypomina, że każdy kierowca posiadający Profil Zaufany za pośrednictwem Internetu, może sprawdzić ile punktów karnych zebrał za wykroczenia drogowe. Szczegóły na stronie CEPIK: https://www.gov.pl/web/gov/sprawdz-swoje-punkty-karne

źródło: KPP Oświęcim

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy