reklama
reklama

Drogowy przestępca wpadł w ręce policyjnego patrolu

Na sygnale, Wiadomości, 02.12.2021 10:19,
61– latek wsiadł za kierownicę swojego auta mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.
Drogowy przestępca wpadł w ręce policyjnego patrolu

W niedzielę (28.11) po południu policjanci przy użyciu podręcznego alkotestera kontrolowali trzeźwość kierowców poruszających się ulicą Legionów w Kętach. Jednym z kilkunastu skontrolowanych był 61 – letni mieszkaniec Kęt. Gdy tylko mężczyzna uchylił szybę w drzwiach pojazdu policjanci od razu wyczuli woń alkoholu. Badanie stanu jego trzeźwości wskazało 2,1 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania oraz wysoka grzywna.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, rozsądek oraz trzeźwość na drodze. Zapewniają również, że uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Oświęcim

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy