reklama

Drewno z tira spadło na drogę. Zawaliło dwa pasy na drodze krajowej

, Na sygnale, Wiadomości, 23.12.2021 14:20, eł

Wyglądało to bardzo groźnie.

Drewno z tira spadło na drogę. Zawaliło dwa pasy na drodze krajowej

Przykre zdarzenie spotkało kierowcę samochodu ciężarowego marki scania, który przewoził duże elementy drewnianych. Jak się okazało, ładunek nie był dobrze zabezpieczony i spora jego część wysypała na jezdnię. Doszło do tego dzisiaj (23 grudnia) w Białce, na ruchliwym skrzyżowaniu drogi krajowej nr 28 z wojewódzką prowadzącą do Zawoi.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, choć wyglądało to bardzo niebezpiecznie. Drewno mogło wszak spaść na samochody jadące za ciężarówką. Do takiej sytuacji nie doszło, ale zdarzenie spowodowało ogromne utrudnienia w ruchu. Ładunek zasypał na krajówce dwa pasu ruchu – jeden wiodący w kierunku Makowa Podhalańskiego oraz drugi, przeznaczony do skrętu na drogę wojewódzką. Ruch w tym miejscu przez długi czas musiał się odbywać wahadłowo, toteż powstawały tam ogromne korki.

- Prawidłowy załadunek i jego zabezpieczenie to podstawa bezpiecznego transportu. Zasady te jasno określone są w kodeksie drogowym. Pierwszą z nich jest to, że ładunek nie może spowodować przekroczenia dopuszczalnej masy całkowitej lub ładowności pojazdu. Z pewnością nie powinien też zmieniać położenia, jak wydarzyło się to w Białce, ani wywoływać nadmiernego hałasu. Odpowiednie zabezpieczenie ładunku (pasami, plandekami i tak dalej) należy do kierowcy – podkreśla aspirant sztabowy Wojciech Copija, rzecznik prasowy suskiej policji. Jak dodaje, 30-letni mężczyzna, który siedział za kierownicą samochodu ciężarowego, został ukarany mandatem.

Foto: KPP w Suchej Beskidzkiej

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 23.12.2021 15:52

Oszukać przeznaczenie 6