reklama
reklama

Dramatyczny pościg za pijanym kierowcą. Policjanci użyli broni

Na sygnale, Wiadomości, 06.09.2018 11:36, red
Dzielnicowi użyli broni, aby zatrzymać pijanego kierowcę, który próbował ich potrącić
Dramatyczny pościg za pijanym kierowcą. Policjanci użyli broni

Jak informuje policja, do zdarzenia doszło w sobotę 1 września 2018 przed południem, kiedy dzielnicowi pełnili służbę na terenie Gminy Przeciszów. Tuż po godzinie 10.00 na ulicy Krakowskiej (DK44), zauważyli samochód marki Audi A4, którego kierowca wykonywał niebezpieczne manewry na drodze m. in. wyprzedzał inne pojazdy na podwójnej ciągłej.

- Widząc zagrożenie, które stwarzał kierujący, dzielnicowi dali mu sygnał do natychmiastowego zatrzymania się, lecz kiedy kierowca nie zareagował, błyskawicznie podjęli pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Po kilku minutach pościgu, już na terenie Oświęcimia, kierowca audi wjechał w ulicę Stara Droga, prowadzącą w rejon boiska sportowego. Tam zawrócił i zatrzymał pojazd. Ścigający go policjanci byli tuż za nim, więc również zatrzymali radiowóz, a następnie zachowując względy bezpieczeństwa zaczęli zbliżać się do audi. Wtedy kierowca ruszył do przodu próbując potrącić jednego z funkcjonariuszy. Policjant uskoczył w bok, po czym obaj funkcjonariusze wykorzystując broń służbową kilkakrotnie strzelili w opony pojazdu. W wyniku tego samochód przejechał kilkadziesiąt metrów i zatrzymał się. Wysiadł z niego mężczyzna i zaczął uciekać pieszo. Został jednak szybko obezwładniony i zatrzymany - relacjonuje Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.

Jak się okazało był to 36 – letni mieszkaniec Olkusza, a powodem dla którego za wszelką cenę próbował uniknąć zatrzymania był stan nietrzeźwości i grożące mu konsekwencje karne. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego wykazało ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za czynną napaść na funkcjonariusza do 10 lat pozbawienia wolności.


źródło: policja

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

aleocochodzi, 06.09.2018 18:06

Za jazdę po pijoku zabrane prawko i 1000 zł kary wystarczy. A policjantom proces za strzelanie do ludzi.

xyz77, 06.09.2018 15:52

Ale macie newsa dziś jest 6ty a w radiu już dawno o tym trąbią.Brawo redakcja hahaha