reklama

Dramatyczne sceny na przejściu dla pieszych

, Na sygnale, Wiadomości, 24.08.2021 14:15,
Kobieta w ostatniej chwili odepchnęła syna sprzed nadjeżdżającego samochodu. Sama została potrącona.
Dramatyczne sceny na przejściu dla pieszych

We wtorek (24.08) o godzinie 12.30 służby ratunkowe interweniowały w związku z kolizją drogową do której doszło w Kętach na ulicy Sobieskiego.

- Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach ustalili, że 77 – letni mieszkaniec Kęt kierując samochodem marki Opel Corsa na przejściu dla pieszych potrącił 46 – letnią mieszkankę Kęt. W wyniku zdarzenia kobieta doznała jedynie lekkich stłuczeń. W chwili zdarzenia na przejściu znajdował się również 14 – letni syn poszkodowanej, którego kobieta zdążyła odepchnąć, więc uniknął potrącenia

- informuje asp. sztab. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Sprawca kolizji drogowej został ukarany mandatem i punktami karnymi.

- Policjanci przypominają o obowiązku ustąpienia pierwszeństwa pieszemu stojącemu przed przejściem dla pieszych. Ponadto apelują, aby wsiadając za kierownicę przestrzegać przepisów drogowych oraz zachować uwagę i koncentrację. Chwila nieuwagi, czy pośpiech może kosztować życie.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

jasiekm, 24.08.2021 15:27

"- Policjanci przypominają o obowiązku ustąpienia pierwszeństwa pieszemu stojącemu przed przejściem dla pieszych." - nie ma takiego obowiązku ani przepisu. Przepis brzmi: "Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju." - WCHODZĄCY nie STOJĄCY.