Dramat podczas spływu kajakowego [FOTO] [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 28.07.2018 12:35, red
Około godziny 16:00 zakończona została akcja poszukiwawczo-ratownicza.
Dramat podczas spływu kajakowego [FOTO] [AKTUALIZACJA]
To miał być sposób na fajny wypoczynek w sobotnie upalne przedpołudnie. Niestety, na Skawie, która w ostatnich dniach ma nieco wyższy niż zazwyczaj poziom, rozegrał się prawdziwy dramat.

Do wypadku doszło w sobotę (28.07) podczas spływu kajakowego Skawą w Jaroszowicach, w rejonie ujęcia wody, na granicy z Wadowicami. W spływie uczestniczyło 15 osób - większość z nich wpadło do wody. Do wypadku doszło na stopniu wodnym. Tam łatwo stracić równowagę i wypaść z kajaku.

Na miejsce wezwano służby ratunkowe: kilkudziesięciu strażaków, policjantów, zespoły ratownictwa medycznego. Zadysponowano także specjalną grupę ratownictwa wodnego z Krakowa. Jednocześnie na zaporze w Świnnej Porębie zatrzymano spływ wody, aby ograniczyć poziom Skawy.

Kajakarzy sprowadzono na brzeg. Najdłużej, bo ok. 3 godzin na pomoc i ewakuację na brzeg czekała nastolatka uwięziona na kamieniu na środku rzeki. Długo trwała reanimacja poszkodowanego 32-letniego kajakarza, który był organizatorem całego spływu. Przewieziony został do szpitala, gdzie niegroźnymi urazami trafiło także 4 innych nastoletnich uczestników spływu.

Przez ponad godzinę prowadzono jeszcze poszukiwania jednej osoby. Akcja poszukiwawcza prowadzona była wzdłuż brzegów Skawy w kierunku Wadowic.

Około godziny 16:00 akcja została zakończona. 15 uczestników wyprawy kajakowej zostało uratowanych. 32-letni organizator spływu przebywa w szpitalu.

Wyjaśniała się także sprawy poszukiwań jednej zaginionej osoby. - Okazało się, że w tym rejonie znaleźliśmy 16 kajaków, podczas gdy grupa liczyła 15 osób. Dlatego przez pewien czas rzeczywiście prowadzone były poszukiwania jednej osoby, do której należał ten ostatni kajak. Właściciel się odnalazł – poinformował nas oficer dyżurny w PSP w Wadowicach.,

Kajakarze pochodzą ze Śląska. Teraz policja będzie ustalać dokładne przyczyny tego zdarzenia.

AKTUALIZACJA: 16:30Świadkiem całego zdarzenia był burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski. To on wezwał pomoc.


Zobacz także:Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 28.07.2018 16:55

Ile osob bylo trzezwych ???? pewnie zadna?!!?!??!?!