reklama
reklama

Do końca wakacji każdy chętny zaszczepi się przeciwko covid-19?

Na sygnale, Wiadomości, 30.03.2021 15:30, red
Optymistyczny scenariusz zakłada, że szczepienia dla wszystkich ruszą w maju.
Do końca wakacji każdy chętny zaszczepi się przeciwko covid-19?
Podczas wtorkowej (30.03) konferencji prasowej przedstawicieli rządu, poinformowano że rząd modyfikuje Narodowy Program Szczepień. W pierwszym kwartale szczepienia były wykonywane w szpitalach węzłowych, szpitalach tymczasowych, w POZ-ach. Powstaną nowe punkty szczepień, także dużych zatrudniających po kilkaset osób firmach (jeśli ich właściciele będą tym zainteresowani) oraz punkty szczepień typu drive-thru.


- Przed końcem pierwszego kwartału wykonaliśmy 6-milionowe szczepienie. Do końca drugiego kwartału wykonamy 20 mln szczepień, a do końca sierpnia planujemy zaszczepić wszystkich chętnych. Liczy się każdy dzień. Nie ma minuty, godziny, dnia, żeby ta zwłoka nas nie kosztowała zdrowie i życie. Jest niezwykle ważne, żebyśmy cały ten system przygotowali tak, by zaszczepić jak największą część narodu - poinformował podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Optymistyczny scenariusz zakłada, że szczepienia dla wszystkich, bez podziału na grupy wiekowe i zawodowe, jak to ma miejsce obecnie, ruszą w maju.

- Szczepienia to jedyna droga powrotu do normalności - mówił minister Michał Dworczyk.

Jak na razie, do 30 marca, w naszym regionie wykonano tyle szczepień:

- powiat oświęcimski: 14510
- powiat wadowicki: 12868
- powiat suski: 11951


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy