reklama

Debata o bezpieczeństwie w Andrychowie. Mieszkańcy chcą więcej patroli

, Na sygnale, Wiadomości, 01.07.2019 14:20,
Sprawa dotyczy największego w Andrychowie osiedla.
Debata o bezpieczeństwie w Andrychowie. Mieszkańcy chcą więcej patroli
W Klubie Andrychowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej odbyła się debata społeczna zorganizowana przez Komisariat Policji w Andrychowie. Jej tematem było „Zjawisko wandalizmu, uszkodzenia wiat śmietnikowych na osiedlu mieszkaniowym Andrychowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej”.
W spotkaniu, oprócz mieszkańców, uczestniczyli przedstawiciele policji i kierownictwo Andrychowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Z jakimi problemami borykają się policjanci i mieszkańcy tego największego andrychowskiego osiedla?

Asp. szt. Rafał Tlałka w formie prezentacji multimedialnej przedstawił materiały obrazujące zniszczenia powstałe w wyniku pożarów oraz uszkodzeń elewacji budynków.

Ponadto przybliżono zagadnienia związane z „Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa”, programem „Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikacją „Moja Komenda”, prezentując sposób działania tych narzędzi informatycznych, które mają na celu ułatwienie wymiany informacji między społeczeństwem a Policją.

Następnie głos zabrała prezes ASM Bogumiła Zacny-Sporysz, która poinformowała o zaistniałych zdarzeniach i odpowiadała na pytania dotyczące zainstalowania monitoringu wizyjnego w newralgicznych punktach osiedla w aspekcie nowelizacji przepisów RODO.

Kolejnym etapem debaty była dyskusja, w której aktywnie uczestniczyli mieszkańcy osiedli. Ich pytania i sugestie dotyczyły głównie zwiększenia ilości patroli na osiedlach mieszkaniowych, zwłaszcza w porze wieczorowo – nocnej.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

martynowski, 01.07.2019 19:30

ja chyba z dwa lata nie widziałem straży miejskiej na osiedlu xD

Keson, 01.07.2019 16:58

Zlikwidowac straz miejska bo do niczego nie sluzy a w ich miejsce Policje dac

Turboplazmotron, 01.07.2019 14:50

Zamiast 10 strażników miejskich zatrudnić 10 policjantów .