reklama

Cztery osoby podejrzane o kradzież motocykla

, Na sygnale, Wiadomości, 12.04.2021 12:00,
Mieszkaniec gminy Kęty, dzięki policjantom z Komisariatu Policji w Kętach w trzy dni odzyskał skradziony motocykl. Dwóch podejrzanych już usłyszało zarzuty, natomiast postawienie zarzutów dwóm pozostałym, to kwestia czasu.
Cztery osoby podejrzane o kradzież motocykla

Jak informuje policja, do zdarzenia doszło w sobotę (03.04) w jednej z miejscowości w gminie Kęty. Tuż przed 19.00 policjanci zostali powiadomieni o kradzieży motocykla typu cross marki Yamaha. Z relacji poszkodowanego 33 – letniego mieszkańca gminy Kęty wynikało, że dzień wcześniej wystawił on na jednym z portali ogłoszeniowych ofertę sprzedaży motocykla. Następnego dnia skontaktował się z nim mężczyzna, który motocykl chciał kupić.

O umówionej godzinie na posesji pokrzywdzonego zjawiło się dwóch mężczyzn w wieku 30 lat. Jeden z nich oświadczył, że chce wypróbować motor na pobliskiej łące. Kiedy otrzymał zgodę właściciela, wsiadł na motor i przejechał kilkadziesiąt metrów.

Wtedy drugi z mężczyzn oświadczył, że pojedzie do sklepu, aby kupić coś do picia. Następnie wsiadł do zaparkowanego niedaleko posesji samochodu marki audi, w którym znajdował się trzeci mężczyzna. W chwili, gdy samochód ruszył, motocyklista pojechał za nim. Zaniepokojony właściciel ruszył za nimi, lecz nigdzie ich nie napotkał, więc powiadomił Policję.

Kęccy policjanci natychmiast zajęli się sprawą. W trakcie kilku dni natrafili na ślad wskazujący, że związek z kradzieżą mogą mieć czterej mieszkańcy Śląska w wieku od 19 do 36 lat. Kryminalni z Kęt współpracując z policjantami z komisariatu Policji w Jasienicy zatrzymali dwóch podejrzanych tj. 19 i 20 letniego. Odzyskali również motocykl, który znajdował się na posesji 36 – latka.

Na podstawie zebranych dowodów policjanci ustalili, że 36 – latek zlecił kradzież motocykla, więc będzie odpowiadał za sprawstwo kierownicze, natomiast trzej pozostali odpowiedzą za kradzież jednośladu.

Za popełnione przestępstwo sprawcom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy