Czad znowu groźny. Interwencje strażaków

, Na sygnale, Wiadomości, 02.12.2019 07:10, red
Warto zakupić czujnik i wykonać przegląd instalacji kominowej i wentylacyjnej.
Czad znowu groźny. Interwencje strażaków

W niedzielę (1.12) po godzinie 20;00 strażacy z JRG Andrychów i OSP Andrychów interweniowali w jednym z mieszkań przy ulicy Lenartowicza w Andrychowie, gdzie włączyła się czujka tlenku węgla. Na szczęście, nikomu nic się nie stało. Mieszkanie zostało przewietrzone.

Jak się okazało, właściciel mieszkania otrzymał niedawno czujkę podczas akcji organizowanej przez strażaków OSP Andrychów. Jak widać warto wyposażyć się w takie urządzenie.

Natomiast dwie osoby trafiły w niedzielę do szpitala po zatruciu tlenkiem węgla w jednym z mieszkań w Oświęcimiu. 75 – letnia mieszkanka Oświęcimia oraz jej 80 – letni mąż zostali przewiezieni na leczenie do szpitala.

Ustalono, że tlenek węgla pochodził z funkcjonującego w łazience piecyka gazowego. Służby apelują o sprawdzenie wentylacji oraz montaż czujników wykrywających „cichego zabójcę”.

W okresie zimowym, w domach, w których urządzenia grzewcze czy przewody wentylacyjne są źle użytkowane, wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia CO czyli czadem. Aby zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich, należy sprawdzić drożność wentylacji, a także wyposażyć mieszkanie w czujnik tlenku węgla.

Tlenek węgla jest gazem bezwonnym i bezbarwnym, więc ludzie go nie wyczuwają, natomiast czujnik tlenku węgla wykryje nawet niewielkie jego stężenie i natychmiast zasygnalizuje to alarmem.

xxx

W niedzielę wieczorem strażacy interweniowali także na drodze na granicy Andrychowa z Roczynami, gdzie kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem i jazdę zakończył w rowie. Kierowca nie odniósł obrażeń.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy