Czad znowu groźny. Dwie osoby trafiły do szpitala [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 10.02.2018 17:50, red
Czad znowu groźny. Dwie osoby trafiły do szpitala [AKTUALIZACJA]
W sobotę (10.02) wieczorem służby ratownicze interweniowały w jednym z mieszkań na osiedlu Kopernika w Wadowicach. Dwie osoby - 10-letnia dziewczynka i osoba dorosła - zostały przewiezione do szpitala.

Miały objawy zatrucia tlenkiem węgla.

W mieszkaniu, w łazience, znajdował się piecyk gazowy. Strażacy potwierdzili, zawartość czadu w powietrzu.

Wieczorem do podobnej sytuacji doszło w jednym z domów w Jaroszowicach k. Wadowic. Tam również dwie osoby z podejrzeniem zatrucia czadem zostały przewiezione do szpitala.


xxx

Strażacy apelują o ostrożność. Aby zmniejszyć ryzyko zatrucia czadem wystarczy nie bagatelizować podstawowych zasad bezpieczeństwa przy obsłudze urządzeń grzewczych.

Główną przyczyną zatruć tlenkiem węgla są niedostosowania istniejącego systemu wentylacji do standardów szczelności stosowanych okien i drzwi. Trzeba dbać, aby zarówno piecyki jak i wentylacja cały czas były sprawne. Stosowanie zasad bezpieczeństwa i przezorność może uratować zdrowie i życie nasze oraz naszych bliskich.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy