reklama

Coraz więcej piratów drogowych w Andrychowie i okolicach

, Na sygnale, Wiadomości, 30.09.2021 14:22,
Kilku kierowców straciło prawo jazdy za nadmierną prędkość.
Coraz więcej piratów drogowych w Andrychowie i okolicach
W ciągu ostatnich dwóch dni policjanci z wadowickiej drogówki zatrzymali prawo jazdy czterem kierowcom. W każdym przypadku powód był ten sam – nadmierna prędkość. Kierowcy w terenie zabudowanym jechali z prędkością powyżej 100 km/h.

We wtorek (28.09) mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego bmw, który w Andrychowie na ul. Przemysłowej jechał z prędkością 109 km/h. Następnie w Inwałdzie na ul. Wadowickiej zatrzymany został kierowca audi, który miał na liczniku 112 km/h. Natomiast wczoraj (29.09), również w Andrychowie „wpadł” kierowca volkswagena, u którego policyjny miernik prędkości wskazał 106 km/h.

Za dużo na liczniku miał także kierujący bmw, który w Choczni na ul. Kościuszki jechał z prędkością 102 km/h. Z uwagi na popełnione wykroczenia i obowiązujące przepisy ruchu drogowego policjanci ukarali kierujących mandatami i punktami karnymi. Ponadto stracą oni swoje uprawnienia na najbliższe trzy miesiące.

- Po raz kolejny apelujemy do kierowców o rozsądną jazdę i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że nadmierna prędkość w dalszym ciągu jest jedną z podstawowych przyczyn wypadków drogowych - apelują policjanci.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Angel, 30.09.2021 20:53

To po co takie idiotyczne ograniczenia prędkości ustawiacie? Zakręt z oznaczeniem 40 da się z zamkniętymi oczami przechac z prędkością 60. Te ograniczenia do 50 na prostych jak np. przed światłami w inwalidzie, albo do Orlenu w Bulowicach to jest jakaś parodia... Nikt normalny tam tyle nie pojedzie, poza emerytami, którzy nie powinni mieć prawa jazdy od wielu lat. Zacznijcie ustawiać nor alne ograniczenia to nie będzie korków alni piratów, bo ludzie jeżdżą normalnie, tylko znaki są idiotyczne w większości miejscach.

dekar, 30.09.2021 16:24

Jadąc z Andrychowa na Wadowice jeździ traktor przebrany za lokomotywowe i wiezie dzieci w wagonikach . I tam gdzie prędkość jest do 70km on jedzie 40km Wyprzedzić się go nie da bo ciągnie się podwójna ciągła . Ja się pytam gdzie tu jest bezpieczeństwo i gdzie jest Policja Nie wspomnę o ekologi kto go wpuścił na drogi jak jego miejsce jest w polu