reklama

Coraz więcej kradzieży w sklepach

, Na sygnale, Wiadomości, 30.11.2018 09:50, red
Zarzut kradzieży usłyszeli dwaj mężczyźni, którzy ukradli tablet i telefon w jednym ze sklepów.
Coraz więcej kradzieży w sklepach

Jak informuje policja, 27 listopada około południa dyżurny wadowickiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że w placówce handlowej na terenie miasta doszło do kradzieży sklepowej.

Łupem złodziei padł telefon komórkowy oraz tablet o łącznej wartości około 1100 złotych. 59-letni mężczyzna został ujęty przez pracownika sklepu, natomiast drugiemu udało się uciec zabierając skradzione przedmioty. Jak wynikało z ustaleń, mężczyźni wspólnie weszli do obiektu handlowego, gdy 59-latek rozmawiał z pracownikiem, drugi z mężczyzn wykorzystał sytuację i zabrał leżący na stoliku tablet i telefon, po czym oddalił się z miejsca.

- Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, około 30 minut od kradzieży drugi sprawca (49-letni mieszkaniec gminy Spytkowice) został ustalony i zatrzymany na ul. Sienkiewicza w Wadowicach. Podczas kontroli osobistej ujawniono przy mężczyźnie tablet i kartę SIM, jak poinformował, telefon miał sprzedać przypadkowo napotkanej osobie zaraz po wyjściu ze sklepu. Sprawcy przestępstwa trafili do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Wczoraj przedstawiono im zarzut z art. 278 KK, do którego się przyznali. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności - informuje wadowicka policja.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy