reklama

Coraz więcej kontroli samochodów. Jak nie policja, to Służba Celna

, Na sygnale, Wiadomości, 20.11.2019 10:30,
Coraz więcej kontroli samochodów. Jak nie policja, to Służba Celna
We wtorek w Andrychowie i okolicach operowali funkcjonariusze Służby Celnej [na zdjęciu]. Sprawdzali co kierowcy przewożą w samochodach.

Dziś kolejna akcji na drogach - tym razem policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”.

- Podczas pełnienia służby funkcjonariusze zwrócą uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, jednak nadrzędnym celem będzie eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego. Policjanci ruchu drogowego, wyposażeni w specjalistyczny sprzęt kontrolno-pomiarowy (dymomierze, analizatory spalin), będą badali emisję spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska. Działania te pozwolą na wyeliminowanie z ruchu pojazdów, które nie powinny być dopuszczone do jazdy - czytamy w policyjnym komunikacie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy