Coraz cieplej, coraz głośniej. Co grozi za zakłócenie ciszy nocnej?

, Na sygnale, Wiadomości, 03.08.2020 16:45, DK
Takich interwencji jest coraz więcej.
Coraz cieplej, coraz głośniej. Co grozi za zakłócenie ciszy nocnej?

Jak przekazuje nam asp.szt. Dariusz Stelmaszuk z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach , w weekend policjanci odnotowali wyjątkowo dużo sytuacji związanych z zakłócaniem ciszy nocnej.

W weekendowe wieczory temperatura osiągała nawet 20 stopni Celsjusza. To świetny czas na „plenerowe” imprezy. Natomiast często zapominamy, że cisza nocna w miejscach zamieszkanych obowiązuje od godziny 22:00. Zwłaszcza młodzież ze słynnymi głośnikami JBL, utrudnia życie starszym osobom w miejscach ich zamieszkania.

Pamiętajmy, że w upalne wakacyjne noce większość mieszkańców miasta śpi przy otwartych oknach (nie dotyczy to jedynie osób mieszkających w pobliżu andrychowskiej Elektrociepłowni).

Co wieczór policjanci odnotowują po kilkadziesiąt przypadków zakłócania ciszy nocnej. Zwykle w tego typu sytuacjach policjanci stosują pouczenia, ale warto pamiętać, że zakłócenie ciszy nocnej stanowi wykroczenie zagrożone karą aresztu od 5 do 30 dni, karą ograniczenia wolności do 1 miesiąca lub grzywną do 5000 zł. Funkcjonariusze Policji mają również możliwość nałożenia mandatu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Andriu, 04.08.2020 15:59

Policja i sąd w Wadowicach są bezsilne wobec uporczywego dla mieszkańców strzelania z armatek hukowych i petard na stawach w Gierałtowic ach. Rozprawa trwa już około rok i właściciel nie został ukarany. Natomiast jak babciom pod blokiem przeszkadza rozmowa młodzieży to od razu mandaty się sypią.

Delpiero, 03.08.2020 17:59

np w kalwarii zeb. na końcu ul.polnej kolo hurtowni Atena głośna muzyka i wrzaski po 22 współczuje sąsiadom