Co z wizytą u rodziny przez święta?

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 10.04.2020 14:52, DK
Czy można odwiedzać najbliższych w trakcie pandemii? - pytają mieszkańcy.
Co z wizytą u rodziny przez święta?

- Ogromna prośba i apel o to, by jednak się nie spotykać, żeby ograniczać spotkania. Pozwólmy, by te święta były świętami życia, a nie śmierci - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Jednak jest to tylko „apel i prośba” a nie nakaz.

Czy w takim razie jechać do rodziny?

Jak informuje nas rzecznik prasowy KPP Wadowice mł.asp. Agnieszka Petek: „Jeżeli chodzi o przemieszczanie się w celu spotkań rodzinnych- należy pozostać w domu. Wizyta u rodziny nie jest niezbędną czynnością. Dbajmy o siebie nawzajem i nie pozwólmy na ewentualne zarażenie najbliższych”

Co nam grozi jeżeli zdecydujemy się odwiedzić rodzinę np. w innym województwie?

Na osoby przemieszczające się bez ważnego, istotnego powodu może zostać nałożony mandat przez funkcjonariuszy służb porządkowych lub kara grzywny, w ekstremalnych przypadkach sięgająca nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Z samochodów osobowych powinniśmy jedynie korzystać w niezbędnych sytuacjach- jadąc np. do sklepu, apteki, czy pracy.

Policjanci przekonują, że wyjazd w odwiedziny na Święta Wielkanocne nie należy do czynności niezbędnych. Odwiedziny rodziny mogą być więc niewystarczającym powodem dla kontrolujących nas policjantów i możemy liczyć się z konsekwencjami.

- Policja za złamanie zakazów związanych z epidemią może ukarać mandatem do 500 zł lub skierować wniosek do sądu albo też skierować dalsze postępowanie do sanepidu. Wówczas należy się liczyć z konsekwencjami finansowymi nawet do 30 tys. zł. Ale w walce z epidemią nie kary powinny nas odstraszać, tylko potencjalne zagrożenie życia, jakie możemy stworzyć albo na jakie możemy się narazić. Powstrzymajmy się teraz od odwiedzin i wyjazdów, aby w przyszłym roku święta spędzić w gronie rodziny – rodziny nieuszczuplonej o ofiary pandemii - informuje wadowicka policja.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

stachurski300, 10.04.2020 17:27

więcej ściemy pls więcej ściemy