reklama

Co strażacy sprawdzają na osiedlach?

Na sygnale, Wiadomości, 21.10.2022 12:55, red
Od kilkunastu dni na osiedlach, przy szkołach i innych budynkach można spotkać strażaków. Co tam robią, skoro nic się nie dzieje?
Co strażacy sprawdzają na osiedlach?
Od niedawna, na polecenie ministra, w całym roku strażacy przeprowadzają rozpoznanie i inwentaryzację budowli ochronnych oraz ukryć. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik przekonywał, że działania te związane z podstawami ochrony ludności i obrony cywilnej, były one planowanej już wcześniej i są one „w pewien sposób rutynowe”.

Na terenie powiatu wadowickiego strażacy będą przeprowadzać takie kontrole aż do grudnia.

- Te zadania wykonywane są wyłącznie przez umundurowanych funkcjonariuszy KP PSP w Wadowicach, posiadających legitymację służbową i poruszających się pojazdami służbowymi PSP. Należy zaznaczyć, że w czasie przeprowadzania rozpoznania obiektów funkcjonariusze PSP nie sprawdzają mieszkań, strychów ani domów prywatnych należących do mieszkańców - informuje mł. bryg. Krzysztof Cieciak, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach.


Czynności te realizowane są na polecenie Komendanta Głównego PSP w związku ze wskazaniem Państwowej Straży Pożarnej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji do realizacji tego zadania i odbywają się na podstawie „Planu działania Państwowej Straży Pożarnej w zakresie przeprowadzenia rozpoznania i inwentaryzacji budowli ochronnych oraz ukryć do doraźnego przygotowania na terenie kraju”.

Głównym obszarem zainteresowania funkcjonariuszy PSP są:
- garaże wielostanowiskowe o konstrukcji żelbetowej zagłębione w gruncie przynajmniej częściowo;
- piwnice w budynkach zbudowanych w technologii żelbetowej monolitycznej;
- piwnice budynków wykonanych w technologii wielkiej płyty;
- tunele, przejścia i łączniki podziemne, np. między budynkami;
- istniejące budowle umocnione.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy