reklama

Chory mężczyzna zasłabł za kierownicą [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 19.08.2021 22:12, eł

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wieczorem w Graboszycach.

Chory mężczyzna zasłabł za kierownicą [AKTUALIZACJA]

Tragicznie mogła skończyć się jazda chorego na cukrzycę mężczyzny, których jechał dziś wieczorem (19 sierpnia) drogą krajową nr 28 przez Graboszyce.

Około godz. 21.30 kierowca samochodu osobowego zasłabł za kierownicą, przez co stracił panowanie nad pojazdem. Auto zjechało z jezdni do przydrożnego rowu. Poszkodowanym mężczyzną zaopiekowali się wezwani na miejsce zdarzania ratownicy medyczni z Pogotowia Ratunkowego w Oświęcimiu.

- Policjanci ustalili, że przyczyną z powodu której 60 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego utracił panowanie nad pojazdem była cukrzyca. Mężczyzna trafił pod opiekę ratowników medycznych, a kiedy jego stan zdrowia się poprawił został oddany pod opiekę rodziny - informuje asp. sztab. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświecimiu.

Policjanci przypominają, że utratę przytomności czy tez śpiączkę cukrzycową poprzedzają różne symptomy najczęściej takie jak: senność, zmęczenie, kołatanie serca, podwójne widzenie. W takiej sytuacji kierowca powinien natychmiast zatrzymać samochód na poboczu, a następnie zażyć leki, zjeść słodką przekąskę lub wypić napój i odczekać kilkadziesiąt minut. Następnie należy zmierzyć poziom cukru we krwi . Jeśli kierowca nadal źle się czuje, powinien wezwać pomoc i nie ryzykować dalszej jazdy, w innym przypadku dalsza jazda może zakończyć się zasłabnięciem za kierownicą i spowodowaniem poważnego zdarzenia drogowego.

Foto: OSWIECIM112-Oświęcimskie Ratownictwo/oswiecim112.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy