reklama

Chciał wręczyć policjantom 100 zł. Źle się to dla niego skończy

, Na sygnale, Wiadomości, 22.11.2021 20:00,
Teraz nie dość, że odpowie za popełnione wykroczenie, to dodatkowo tłumaczyć się będzie za przestępstwo korupcyjne.
Chciał wręczyć policjantom 100 zł. Źle się to dla niego skończy
W sobotę po godzinie 17.00 w Wysokiej (powiat suski) kierujący suzuki łamiąc przepisy ruchu drogowego, przekroczył dozwolona prędkość w terenie zabudowanym o 16 km/h. Policjanci z drogówki zatrzymali sprawcę do kontroli drogowej.

Sprawa – jak wiele podobnych – zakończyłaby się mandatem lub grzywną w sądzie, gdyby nie zachowanie samego kierowcy. Mężczyzna próbował przekupić policjantów, usiłując im wręczyć 100 złotych łapówki. Nie reagował na pouczenia, że popełnia w ten sposób poważne przestępstwo.

W efekcie policjanci zabezpieczyli banknot jako dowód w sprawie. Teraz 67-letni mieszkaniec powiatu suskiego będzie odpowiadał nie tylko za popełnione wykroczenie, ale także za próbę przekupstwa policjantów. Konsekwencją takiego czynu może być nawet 10-letni pobyt w więzieniu.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 23.11.2021 06:11

(...) Nie reagował na pouczenia, że popełnia w ten sposób poważne przestępstwo. (...) Zapewne było ich dwóch więc 2 x się należało. Ale tak poważnie za to przekroczenie to nawet bym się nie zastanawiał i brał mandat.

Radio.Ma.Ryja, 23.11.2021 00:06

Znany andrychowski policjant Wiesław Ż. miał ksywę „Wiesiek 50zl” Ciekawe z jakiego powodu?

Radio.Ma.Ryja, 23.11.2021 00:01

Jeszcze nie poznałem policjanta który nie przytuliłby „stówki”. Z relacji znajomych wiem ze nawet 50 zł to dla nich łakomy kąsek.