CBA zatrzymało pięciu biznesmenów

, Na sygnale, Wiadomości, 14.12.2018 13:08, red
Jest także lokalny, kalwaryjski wątek tej sprawy.
CBA zatrzymało pięciu biznesmenów
Agenci z Delegatury CBA w Rzeszowie zatrzymali 5 osób – biznesmenów - głównie zajmujących się przestępczością gospodarczą m.in. wyłudzeniami podatku VAT, wprowadzaniem do obrotu dokumentów księgowych poświadczających nieprawdę – tzw. „pustych faktur”.

Jak się dowiadujemy, funkcjonariusze CBA wkroczyli do akcji jednocześnie w wielu miejscach, w Jarosławiu, Krakowie i Kalwarii Zebrzydowskiej, by nie dopuścić do zatarcia śladów bądź utraty dowodów przestępstwa.


Jak informuje Piotr Kaczorek z CBA, fikcyjne faktury VAT wystawione przez nich i zabezpieczone przez funkcjonariuszy CBA opiewają na kwotę blisko 10 milionów złotych, ale ustalenia wskazują, że było ich znacznie więcej, proceder funkcjonował na większą skalę. Łączna kwota nierzetelnych faktur może sięgać nawet kilkadziesiąt milionów złotych.

Jak wynika z ustaleń rzeszowskich agentów CBA zatrzymani działali na terenie całej Polski, wprowadzając swoim działaniem w błąd pracowników urzędów skarbowych. Łańcuszek firm prowadził pomiędzy sobą pozorny obrót towarami, które następnie również fikcyjnie opuszczały terytorium Polski. Grupa była hermetyczna i hierarchiczna, każdy z zatrzymanych miał określone do wykonania zadania. Unikano kontroli poprzez podawanie lipnych adresów.
Zgromadzone materiały trafią do Podkarpackiego Zamiejscowego Wydziału ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, gdzie zatrzymani usłyszą zarzuty karne.

- Czynności rzeszowskiego CBA w śledztwie trwają, badane są kolejne wątki. Dłuższa lista zatrzymanych i zarzutów może być tylko kwestią czasu - informuje CBA w komunikacie.


źródło: CBA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 15.12.2018 07:23

Dlaczego nazywani są biznesmenami ??? Skoro kradli i oszukiwali powinni nazywać się inaczej