reklama

Cała seria pożarów traw. Strażacy apelują: Ludzie opamiętajcie się!

, Na sygnale, Wiadomości, 09.04.2018 12:00, PG

Weekend pod znakiem wypalania traw ale i kolizji drogowych. Zobaczcie co się działo.

Cała seria pożarów traw. Strażacy apelują: Ludzie opamiętajcie się!

Sobota (07.04.)

Po godz. 8:00 w Izdebniku kierujący samochodem osobowym marki opel astra w czasie wykonywania manewru zmiany pasa ruchu nie zachował szczególnej ostrożności i doprowadził do zderzenia z samochodem marki opel vivaro. Kierujący trzeźwi. Z uwagi na fakt, iż sprawca nie poczuwał się do winy sporządzono wniosek o ukaranie do sądu w Wadowicach.

Natomiast po godz. 10:00 w Wadowicach na ul. dr J. Putka okradziono sklep. Pracownik firmy ochroniarskiej ujawnił mieszkańca gminy Wadowice, który dokonał kradzieży artykułów spożywczych w sklepie „Jan” o łącznej wartości 37 zł. Towar odzyskano. Na sprawcę skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

Dodatkowo strażacy 6 razy wyjeżdżali do gaszenia pożarów związanych z wypalaniem traw w miejscowościach:

Zagórze

Brody

Lanckorona

Łączany

Izdebnik

Woźniki
Niedziela (08.04.)

O godz. 13:00 na u. Osiedlowej w Tomicach kierująca samochodem marki audi nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją pojazdu marki volkswagen transporter i doprowadziła do zderzenia. Kierujący trzeźwi. Sprawczyni została pouczona.

Tuż po 13:00 również w Tomicach ale tym razem na ul. Wadowickiej doszło do zderzenia trzech pojazdów. Kierujący pojazdem marki toyota corolla nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu marki bmw w wyniku czego najechał na tył tego pojazdu, a ten pchnięty siłą uderzenia najechał na tył pojazdu marki audi. Sprawca został ukarany mandatem.

Po godz. 19:00 na osiedlu Hajosty w Rzykach kierująca pojazdem marki opel jadąc w kierunku Rzyk utraciła panowanie nad pojazdem z uwagi na wystrzał opony lewego koła. W wyniku czego wjechała do przydrożnego rowu i najechała na słup telekomunikacyjny. Kierująca została pouczona.


W niedzielę aż 7 razy strażacy równie gasili pożary traw w miejscowościach:

Przytkowice

Ryczów

Spytkowice

Brody

Łączany

Barwałd Górny

Przytkowice

Poniedziałek (09.04.)

Przed 5:00 rano w Lanckoronie na ul. Kalwaryjskiej kierującemu pojazdem marki fiat punto nagle z przydrożnych zarośli przed maskę samochodu wtargnęła sarna doprowadzając do zdarzenia. Kierujący trzeźwy.

Około godz. 9.00 doszło także do kolizji na ul. Batorego w Andrychowie.foto główne: OSP Izdebnik, mamNewsa.pl

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy