reklama

Burzowa niedziela, strażacy interweniują

, Na sygnale, Wiadomości, 21.07.2019 14:50,
Zgodnie z zapowiedziami synoptyków przez region przechodzi potężny front burzowy.
Burzowa niedziela, strażacy interweniują

- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad -informują synoptycy.

Ostrzeżenie ważne jest przez całą niedzielę.

Strażacy z powiatów wadowickiego i oświęcimskiego już interweniują.

W Kętach potężne drzewo runęło na ulicę Sobieskiego. Po godzinie 14:00 zablokowany był też przejazd DK28 - drzewo spadło na drogę w Gorzeniu.

Podobna sytuacja miał miejsce w Choczni przy ulicy Głównej.

Z kolei w Gierałtowicach doszło do wypadku z udziałem motorowerzysty.

W Bulowicach na ulicy Zielonej wiatr zerwał część poszycia dachowego z budynku gospodarczego. Spadające elementy uszkodziły stojące na posesji samochody.

W wielu miejscowościach nie ma prądu., m.in. w Tomicach, Roczynach i w dużej części Andrychowa.

Z powodu braku prądu strażacy interweniowali w Andrychowie przy ul. Włókniarzy, gdzie dostarczyli agregat prądotwórczy, który zapewnił prąd do respiratora w jednym z mieszkań.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

repart, 22.07.2019 08:53

Z powodu ostatnio każdej ulewy w bloku 25 na Olszynach dochodzi do wycieku do piwnic śmierdzącej zawartości kanalizacji ściekowej, zapewne są zatkane lub zniszczone 70 letnie rury kanalizacyjne pod trotuarami obok bloku. W bloku jest znów w piwnicach kilka centymetrów ścieków, strach pomyśleć co będzie jak popada kilka dni! WUKO było poprzednio i nie udrożniło studzienek? Straż pożarna nie odpompowuje tej "wody"? Kiedy remont Olszyn z wymianą kanalizacji wokół tego i innych bloków? Bo już takie zalania w innych blokach były. Co z udrożnieniem kanałów odpływowych z osiedla do koryta rzecznego? Dlaczego są zarośnięte na wysokość 1 metra? Dlaczego pod sklepem Wizanu jest od zimy nie załatana wielka dziura w asfalcie w która wpadają auta aż po osie? Mam wyliczać dalej jak pilny jest remont tego osiedla?