reklama

Burze przechodzą przez region, strażacy interweniują

, Na sygnale, Wiadomości, 28.06.2022 12:26,
Do wieczora obowiązuje alert pogodowy.
Burze przechodzą przez region, strażacy interweniują

We wtorek (28.06) przez region przechodzą burze połączone z ulewnym deszczem, opadami gradu i oczywiście z wyładowaniami atmosferycznymi. Wszystko zaczęło się od powiatu suskiego. Tam strażacy podjęli kilka interwencji w związku z koniecznością usuwania drzew powalonych na drogi, m.in. w Stryszawie i Zembrzycach.

Potem burza przemieściła się na teren powiatu wadowickiego. Opady były bardzo intensywne. Na chwilę wiele dróg zamieniło się w rwące potoki. Tak było m.in. w Kalwarii i okolicach. Jak dowiadujemy się od strażaków, w powiecie wadowickim do tej pory strażacy odebrali zgłoszenia o zalanych obiektach m.in. w Kalwarii i w Inwałdzie. W czasie ulewy na wielu lokalnych drogach naniesione zostało błoto i kamienie, więc kierowcy powinni uważać.

Tak było w Kalwarii Zebrzydowskiej.


W najbliższych godzinach w naszym regionie obowiązuje ostrzeżenie wydane przez IMGW Kraków:

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

foto: 112wadowice.pl i kalwaria24

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy