reklama

Burmistrz: to efekt nagonki na Kościół. RMF podaje nieoficjalne przyczyny ataku nożownika

, Na sygnale, Wiadomości, 14.11.2022 12:15, red
Poszkodowany został mieszkaniec Kalwarii Zebrzydowskiej. Burmistrz wydał w tej sprawie oświadczenie.
Burmistrz: to efekt nagonki na Kościół. RMF podaje nieoficjalne przyczyny ataku nożownika

Jak już informowaliśmy, w niedzielę (13.11) przed godziną 15:00 przed jednym z kościołów w Myślenicach nożownik zaatakował 53-letniego mieszkańca Kalwarii Zebrzydowskiej - kierowcę biskupa Roberta Chrząszcza, który przebywał z wizytacją w miejscowej parafii. Poszkodowany trafił do szpitala. Był przytomny, miał obrażenia m.in. na głowie i tułowiu. Został opatrzony przez ratowników, a następnie trafił do myślenickiego szpitala w ciężkim, zagrażającym życiu stanie.

Sprawca - 30-letni mieszkaniec Myślenic został zatrzymany w niedzielę wieczorem. Był pijany - badanie wykazało 3,5 promila alkoholu.

Radio RMF FM poinformowało w poniedziałek (14.11), że powodem ataku mężczyzny na kierowcę była kłótnia o zaparkowany samochód. Dziennikarze tej stacji ustali nieoficjalnie, że 30-letni mężczyzna szedł obok parafii, kiedy zauważył źle - jego zdaniem - zaparkowany samochód.

- Stwierdził, że auto tarasuje przejście. Między nim a kierowcą doszło do kłótni. W pewnym momencie Krzysztof K. wyciągał nóż i zaatakował kierowcę biskupa. Z wstępnych ustaleń wynika, że nie wiedział, kim jest zaatakowany, ani kto z nim przyjechał - informuje RMF FM.

Tymczasem w poniedziałek burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty wydał oświadczenie w tej sprawie:

"Oświadczenie Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej

W związku z bestialskim atakiem nożownika, który w Myślenicach zaatakował kierowcę ks. Bp. Roberta Chrząszcza, w wyniku czego mieszkaniec Kalwarii Zebrzydowskiej w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala, wyrażam swój stanowczy sprzeciw wobec tego czynu i ubolewanie z powodu jego zaistnienia. Mam gorącą nadzieję, że poszkodowany szybko powróci do zdrowia.

Smutkiem napawa fakt, że atak był skierowany wobec drugiego człowieka. Jest to widoczny wynik ostrza nagonki prowadzonej przez niektóre media wobec kościoła, Świętego Jana Pawła II czy ks. abp. Marka Jędraszewskiego.

Kościół stojąc od wieków na straży wartości i moralności jest atakowany zwłaszcza w postaciach tych dwóch wielkich ludzi. Wynik tej bezdusznej, niemoralnej i bezwzględnej walki miał finał w Myślenicach.

Bezwzględne niszczenie ludzi Kościoła, mogło doprowadzić do odebrania życia i to tylko w imię koniunkturalnych zysków, w imię uciszenia tych co stoją w prawdzie i odważnie ją głoszą. Obrona życia od poczęcia, aż do naturalnej śmierci, obrona godności ludzkiej, godzi w interesy tych, co atakują Kościół. Nie możemy milczeć w sprawie tych prześladowań, pomówień i insynuacji, bo doprowadza to do tak bestialskich ataków. Przyzwolenia na te czyny nie było, nie ma i nie będzie.

Zwracam się zatem z apelem, aby w przestrzeni publicznej zaprzestać mowy nienawiści skierowanej względem Kościoła i ludzi z Nim związanych, aby odciąć się od tych, co to czynią.

Módlmy się o zdrowie dla rannego mężczyzny polecając go opiece naszej Matce Bożej Pani Kalwaryjskiej

Burmistrz Miasta

Kalwarii Zebrzydowskiej

dr hab. inż. Augustyn Ormanty"

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

jaskinek, 14.11.2022 20:47

Jak to?Aaa... :,,...wynik ostrza nagonki...". A że Marek ,,wielki",to przez co???

Ed51, 14.11.2022 15:21

Fakt , Gustek do wymiany ....

marek-wad, 14.11.2022 13:17

To żeś gustek pojechał