Bomba w lesie, interweniowali policjanci i saperzy

, Na sygnale, Wiadomości, 24.06.2019 13:55,
Bomba w lesie, interweniowali policjanci i saperzy
W niedzielę (23.06) dyżurny kalwaryjskiego komisariatu otrzymał telefoniczne zgłoszenie o znalezionym niewybuchu w miejscowości Barwałd Górny. Pocisk owalnego kształtu o długości około 30 cm, prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej, ujawnił na terenie leśnym mieszkaniec gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze, którzy zabezpieczyli teren do momentu przyjazdu saperów z 16 Batalionu Powietrzno – Desantowego w Krakowie. Niewybuch znajdował się w znacznej odległości od zabudowań, w związku z tym nie było zagrożenia narażenia utraty zdrowia lub życia mieszkańców. Dzisiaj niewybuch został przewieziony na poligon, gdzie zostanie zneutralizowany.

POLICJA PRZYPOMINA: w przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić Policję, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją, a co za tym idzie uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią dla osoby przebywającej w jego pobliżu! Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci powiadamiają specjalistyczny patrol saperski, a do momentu jego przybycia zabezpieczają znalezisko.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy