reklama

Bohaterscy strażacy z Andrychowa wyróżnieni w Pałacu Prezydenckim

, Na sygnale, Wiadomości, 21.06.2022 14:20, INFORMACJA PRASOWA
20 czerwca w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń państwowych osobom ratującym zagrożone życie ludzkie i mienie.
Bohaterscy strażacy z Andrychowa wyróżnieni w Pałacu Prezydenckim

Podczas uroczystości osobom, które z narażeniem zdrowia i życia ratowały potrzebujących, w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy odznaczenia wręczył Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Minister Andrzej Dera.

Wśród odznaczonych „Krzyżem Zasługi za Dzielność” znaleźli się strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach mł. kpt. Adrian Homel i st. ogn. Paweł Kobielus, którzy na co dzień pełnią służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Andrychowie. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście oraz rodziny strażaków.

Wyróżnieni strażacy w październiku 2021 roku w miejscowości Nidek odnaleźli i ewakuowali z płonącego budynku mieszkalnego poszkodowaną kobietę. Mieszkanka znajdowała się w jednym z pomieszczeń i ze względu na silne zadymienie oraz odniesione rany oparzeniowe ciała nie mogła samodzielnie opuścić objętego ogniem obiektu.

Wymienieni strażacy, w warunkach minimalnej widoczności oraz wysokiej temperatury, weszli do objętego pożarem budynku i po przeszukaniu pomieszczeń, odnaleźli poszkodowaną na łóżku. Natychmiast przystąpili do ewakuacji kobiety, wynosząc ją przez wąską klatkę schodową na zewnątrz. Na podwórku przystąpiono do udzielania jej kwalifikowanej pierwszej pomocy a następnie przekazano ratownikom zespołu Państwowego Ratownictwa Medycznego.

tekst: mł. bryg. Marek Nowak (KP PSP w Wadowicach), foto: Przemysław Keler /Kancelaria Prezydenta RP

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy