Bilans ulewy: ponad 100 zalanych domów

, Na sygnale, Wiadomości, 03.07.2020 15:35,
Czwartkowa ulewa narobiła mnóstwo szkół
Bilans ulewy: ponad 100 zalanych domów
To była tzw. powódź błyskawiczna. Wystarczyła jedna chmura, pozalewane zostały drogi i posesje., zwłaszcza w gminach Wadowice, Stryszów, Mucharz, Kalwaria.

- W Jaroszowicach (gmina Wadowice) zalanych zostało ponad 50 budynków, uszkodzone zostały także drogi gminne i powiatowe, dachy budynków, zalane posesje. W sumie na terenie powiatu podtopionych zostało ponad 100 budynków. W działaniach ratowniczych użyto siły i środki jednostek PSP i OSP (około 400 ratowników i 100 pojazdów), pozostałe służby również wspomagały działania straży pożarnej. Obecnie trwa szacowanie strat - informuje Wydział Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Wadowicach.

Na terenie gminy Stryszów wójt Szymon Duman ogłosił w dniu wczorajszym pogotowie przeciwpowodziowe.
foto: UM Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

wiktor, 03.07.2020 14:41

Hello Mamnewsa: ulewa szkół nie narobiła - ewentualnie szkody!! pozdrawiam