reklama

Bilans długiego weekendu w regionie. Mnóstwo pijanych, piratów drogowych i kolizji na drogach

, Na sygnale, Wiadomości, 03.11.2021 14:10,
Bilans długiego weekendu w regionie. Mnóstwo pijanych, piratów drogowych i kolizji na drogach

Tegoroczna policyjna akcja "Znicz" trwała od 29 października do 2 listopada. Jak przebiegała na drogach powiatów wadowickiego i oświęcimskiego?

Powiat oświęcimski

W trakcie prowadzonych działań na drogach oraz podczas interwencji zgłoszonych przez osoby postronne (za które policja dziękuje), policjanci zatrzymali 14 kierujących będących spożyciu po alkoholu, w tym 6 nietrzeźwych kierowców samochodów, 5 nietrzeźwych rowerzystów oraz raz trzech kierowców samochodów, którzy wsiedli za kierownicę w stanie po użyciu alkoholu.

Ponadto policjanci zatrzymali prawa jazdy czterem kierowcom, w tym jednemu za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h, zatrzymali 16 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów lub brak aktualnych badań stanu technicznego. Ujawnili ponad 300 wykroczeń drogowych, w tym ponad 200 wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości. Za popełnione wykroczenia funkcjonariusze nałożyli 227 mandatów karnych, sporządzili siedem wniosków o ukaranie do Sądu, natomiast uczestników którzy dopuścili się drobniejszych wykroczeń pouczali.

Ponadto policjanci pilnując bezpieczeństwa na terenie powiatu przeprowadzili 388 różnego rodzaju interwencji, a także zatrzymali dwie osoby poszukiwane.

Powiat wadowicki

Na terenie powiatu wadowickiego bilans wydłużonego, świątecznego weekendu na drogach to 30 zdarzeń drogowych (w tym 3 wypadki i 27 kolizji), 8 nietrzeźwych kierujących, 7 zatrzymanych praw jazdy za przekroczenie prędkości oraz 1 kierujący, który niestosował się do wyroku sądowego.

Funkcjonariusze zatrzymali aż 8 nietrzeźwych kierujących.

W sobotę (30.10) na terenie gminy Spytkowice policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą fiatem. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało u kobiety 0,9 promila alkoholu w organizmie. Natomiast w Andrychowie, badanie stanu trzeźwości kierującego mitsubishi, wykazało ponad 2,9 promila alkoholu.

Z kolei w niedzielę (31.10) funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych kierujących. Na terenie gminy Stryszów mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. Przeprowadzone badanie wykazało u kierowcy ponad 1,9 promila alkoholu. W Wadowicach policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę audi. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. Podobnie było w Gierałtowicach. Badanie stanu trzeźwości kierującego volkswagenem wykazało ponad 1,8 promila alkoholu.

Natomiast w poniedziałek (1.11) w Andrychowie mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem, który miał w organizmie ponad 2,1 promila alkoholu oraz kierującego hondą (ponad 1,7 promila alkoholu), a także we Frydrychowicach kierowcę peugeota (0,84 promila alkoholu). Wszyscy kierowcy za popełnione przestępstwo odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do 2 lat.


W ciągu ostatnich pięciu dniu policjanci zatrzymali aż siedem praw jazdy kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

W piątek (29.10) mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującą renault, która w Kleczy jechała z prędkością 110 km/h. W sobotę swoje uprawnienia do kierowania straciło dwóch kierowców. Pierwszy, kierowca opla jechał przez Chocznię z prędkością 101 km/h, natomiast drugi – kierowca seata pędził przez Babicę mając na liczniku 122 km/h.

W niedzielę policjanci odebrali kolejne prawa jazdy za znaczne przekroczenie obowiązujących ograniczeń w obszarze zabudowanym. W Inwałdzie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego peugeotem, który jechał z prędkością 103 km/h. Za dużo na liczniku miał także kierowca samochodu marki Alfa Romeo, który w Choczni pędził z prędkością 129 km/h oraz kierowca forda, u którego policyjny miernik prędkości wskazał 130 km/h.

Z kolei 1 listopada na ul, Wadowickiej w Inwałdzie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Kia, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 59 km/h. Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy na trzy miesiące, zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

Ponadto, policjanci zatrzymali w tym dniu w Stanisławiu kierowcę mercedesa, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 49 km/h. Dodatkowo okazało się, że posiada on aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna odpowie za niestosowanie się do orzeczonego przez Sąd zakazu, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

- W trosce o bezpieczeństwo podróżujących, po raz kolejny apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego - apelują policjanci.

źródło: KPP Oświęcim KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy