reklama

Bezmyślność kierowców. Zablokowali wjazd do remizy strażackiej [VIDEO]

Na sygnale, Wiadomości, 08.10.2022 07:37, red
Kolejna już tego typu sytuacja przed remizą strażacką.
Bezmyślność kierowców. Zablokowali wjazd do remizy strażackiej [VIDEO]
W Sułkowicach Łęgu na placu przed wjazdem do garażu Ochotniczej Straży Pożarnej wielokrotnie bez oporów parkują kierowcy. Zdarza się, że straż ma utrudniony wyjazd z remizy do akcji, albo nie może wjechać do garażu, jak kilka dni temu.


Strażacy publikują nagranie z całej sytuacji i apelują do kierowców, aby nie blokowali wyjazdu do garażu OSP.

- Czwartkowe popołudnie pokazało, że „kierowcy” albo nie zdają sobie sprawy z powagi, albo są skrajnie nieodpowiedzialni w swoim zachowaniu. Po powrocie z działań zastęp GCBA nie miał możliwości „powrotu do remizy”. Pojazdy zaparkowane zostały na placu oraz na drodze dojazdowej obok remizy. Całe szczęście, że był to „tylko” powrót z działań a pojazdy stały „tylko na chwilę”. Szczególnie, że kierowca „tylko przez chwilę” musiał czekać na drodze wojewódzkiej na właścicieli tych pojazdów aby je przestawili - informują strażacy z Sułkowic Łęgu.

I dodają:
- Pozostawiamy wszystkich Was z taką myślą: Czy patrząc w lustro chcę zobaczyć człowieka, który przez lenistwo i postawienie pojazdu na drodze wyjazdowej służb ratowniczych nie dał szansy na uratowanie czyjegoś życia? A co jeśli byłoby to życie Twojego dziecka/mamy/taty/żony…?

Zobaczcie nagranie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

oshin22, 08.10.2022 14:15

Dodał bym jeszcze od siebie, że niektórzy "sympatyczni" druhowie jak jadą DO akcji to potrafią pruć ponad 100 po Centralnej (gdzie jest 40ka) trąbiąc jakby już na akcji byli....Ale fakt faktem że parkujący jakby mogli to by i na schodach zaparkowali bo przecież nie można 50m podejść (choćby od starego przedszkola)

Realista, 08.10.2022 14:12

Skoro straż tak interesuje się nami mieszkańcami i dba o nasze bezpieczeństwo to może powinniśmy również zadbać o to samo. Za niedługo sezon kalendarzy ciekawe czy znowu będą leżały przy drodze bo zgubią je "zmęczeni" druhowie. Tak łatwo jest oceniać innych

Jakis , 08.10.2022 13:50

Jedynym rozsądnym rozwiązaniem było wjechanie samochodem gaśniczym tak żeby zablokować wyjazd samochodów osobowych i wezwać policję do ukarania kierowców. Błędem i wielkim NIE profesjonalnym zachowaniem było włączenie syren oraz sygnałów dźwiękowych na drodze wojewódzkiej gdzie nie były prowadzone żadne działania z tego co mi wiadome samochód gaśniczy wracający z akcji na obowiązek przeszczepiać wszystkich przepisów ruchu drogowego. Ludzie którzy zachowywali się tam bardzo nerwowo to pewnie strażacy którzy powinni naj lepiej radzić sobie ze stresem.

Realista, 08.10.2022 12:43

Samochody tam parkujące oczywiście nie powinno to mieć miejsca, aczkolwiek naczelnik tej jednostki razem z prezesem i jednym nadgorliwym kierowcą to zwykli prostacy. Niejednokrotnie byłem świadkiem sytuacji gdy zwyzywali niecenzuralnymi słowami matke z dzieckiem lub po prostu zwykłych ludzi którzy tam parkują. Widać na filmiku że pani po takich słowach w stresie musiała przeparkować pojazd i widziny jak się to skończyło

Eryk, 08.10.2022 11:14

Ale przecież ta pani co uderzyła w auto, wróciła. Pojechała przeparkować auto i wróciła na nogach . Proszę komentujących oglądać do końca

Nybakken, 08.10.2022 09:32

Zablokować wjazd straży, uderzyć i inny samochód i odjechać. Przeciętny szympans ma bardziej rozwinięte procesy myślowe niż pani z suva.

Ktos, 08.10.2022 08:54

Nie dość że zablokowali to jak widać na nagraniu kierowca samochodu terenowego cofając uderzył w czarny renault, jak widać kierowca poczuł uderzenie gdyż wyszedł z auta zobaczyć na tył pojazdu po czym pewnie stwierdził że się nic nie stało i odjechał . Nie tylko tu tak przed tą remizą widać bezmyślność ludzi.