Awans dla młodego strażaka za bohaterską postawę

, Na sygnale, Wiadomości, 07.03.2021 16:00,
Młody strażak wyróżnił się bohaterską postawą podczas gaszenia pożaru.
Awans dla młodego strażaka za bohaterską postawę

Jak informuje Centralna Szkoła PSP w Częstochowie, kadet tej szkoły Krzysztof Młocek w okresie oddelegowania do pracy na terenie powiatu wadowickiego, wyróżnił się ofiarną postawą podczas akcji ratowniczo-gaśniczej prowadzonej w budynku mieszkalnym w miejscowości Stryszów 5 grudnia 2020 roku.

Więcej na temat zdarzenia z 5 grudnia: Pożar w domu mieszkalnym. Są ofiary śmiertelne

- W trakcie prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych m. in. udzielał kwalifikowanej pierwszej pomocy wcześniej ewakuowanym z płonącego budynku oraz wyniósł butlę z gazem propan-butan. Jego postawa zasługuje na szczególne uznanie - podkreśla kierownictwo częstochowskiej szkoły strażaków.

Niedawno podczas apelu bryg. Piotr Placek - Komendant Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie rozkazem nr 4/2021 z dnia 20 stycznia 2021 roku wręczył młodemu strażakowi awans na stopień starszego strażaka.

foto: Centralna Szkoła PSP w Częstochowie

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

oshin22, 08.03.2021 12:14

BRAWO ! Prosimy o więcej takich wiadomości ...