reklama

Areszt za znęcanie się nad babcią i napaść na policjantów

Na sygnale, Wiadomości, 16.02.2021 09:08,
Na widok nadjeżdżającego radiowozu zaczął rzucać w jego kierunku kamieniami.
Areszt za znęcanie się nad babcią i napaść na policjantów
Policjanci zatrzymali 27-letniego wadowiczanina, podejrzanego o znęcanie się nad swoją 82-letnią babcią i czynną napaść na funkcjonariuszy Policji. Sąd wobec sprawcy zastosował areszt na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec ubiegłego roku policjanci interweniowali w jednym z wadowickich mieszkań, gdzie według zgłoszenia wnuk wszczął awanturę. Jak się okazało 27-latek od dłuższego czasu znęcał się psychicznie nad swoją 82-letnią babcią, nieporadną ze względu na swój wiek. Podczas awantur wyzywał kobietę jak również groził jej pozbawieniem życia.

Tydzień wcześniej, wadowiczanin idąc ulicą, na widok nadjeżdżającego radiowozu zaczął rzucać w jego kierunku kamieniami. Gdy policjanci próbowali zatrzymać agresora, wówczas wyciągnął z rękawa kurtki replikę miecza, którym próbował uderzyć funkcjonariuszy i jednocześnie im groził. Podczas próby obezwładnienia mężczyzny naruszył ich nietykalność cielesną.

Wówczas prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut naruszenia nietykalności cielesnej i zastosował wobec niego policyjny dozór. Po interwencji dotyczącej znęcania się, mieszkańcowi Wadowic został przedstawiony kolejny zarzut, a Sąd Rejonowy w Wadowicach zastosował wobec 27-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy