Areszt dla pijanego sprawcy wypadku w Rzykach [FOTO]

, Na sygnale, Wiadomości, 05.03.2019 13:45,
Do aresztu na najbliższe trzy miesiące trafił 19-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, który spowodował wypadek po pijanemu.
Areszt dla pijanego sprawcy wypadku w Rzykach [FOTO]

Do zdarzenia doszło w niedzielę (3.02) 40 minut po północy w Rzykach. Nietrzeźwy kierujący na łuku drogi utracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo.

Jak informuje policja, w samochodzie wraz z kierowcą podróżowało dwóch młodych mężczyzn, z których jeden, 22-letni mieszkaniec gminy Andrychów, doznał ciężkich obrażeń ciała i nadal przebywa w wadowickim szpitalu.

- Kierowca Opla był nietrzeźwy, badanie wykazało w jego organizmie prawie 2,4 promila alkoholu, ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. 19-latek został zatrzymany i trafił do pomieszczenia dla zatrzymanych w andrychowskim komisariacie - informuje Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

W poniedziałek (4.03) Sąd Rejonowy w Wadowicach zastosował wobec młodego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

",,**,,", 06.03.2019 18:20

Kierowca bez prawka,po narkotykach i alkoholu,pasazerowie tez pijani..... a gdzie tatuś wlasciciel auta? Tez nawalony spał w domu???

",,**,,", 06.03.2019 18:18

Nawalony wiózł nawalonego...efekty sprawiedliwe!!!!!!!!!!!!

-JOE-, 05.03.2019 15:23

W takich sytuacjach powinna być stosowana odpowiedzialność zbiorowa i każdy będący w pojeździe powinien ponieść taką samą karę jakby prowadził wówczas społeczeństwo nauczyło by się odpowiedzialności i skoczyło by się doczekali kto był kierowcą.