reklama

Areszt dla kierowcy z Ukrainy za spowodowanie tragicznego wypadku

Na sygnale, Wiadomości, 02.05.2022 10:30,
Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu spowodował wypadek drogowy w którym śmierć poniosła pasażerka.
Areszt dla kierowcy z Ukrainy za spowodowanie tragicznego wypadku

Do tego tragicznego zdarzenia doszło w nocy z (26/27.04) o godzinie 1.40 w Oświęcimiu na ulicy Szpitalnej. Pracujący nad sprawą śledczy ustalili, że 41 – letni obywatel Ukrainy kierując samochodem marki Opel Vivaro podczas panującej mgły na łuku drogi wypadł z jezdni po czym wpadł do zbiornika wodnego Kruki.

Pojazdem podróżowało troje obywateli Ukrainy. O własnych siłach z pojazdu na brzeg wydostało się dwóch mężczyzn tj. 41- letni oraz 19 – letni. Ze zbiornika wodnego strażacy wyłowili 22 – letnią kobietę, która nie posiadała funkcji życiowych. Pomimo półtoragodzinnej reanimacji, życia kobiety nie udało się uratować.

Policjanci zatrzymali obu mężczyzn podróżujących oplem. Byli oni pod wpływem alkoholu. Trafili do oświęcimskiej komendy Policji. Badanie stanu trzeźwości 41 – letniego kierowcy wykazało 1,4 promila alkoholu.

Dwa dni później (29.04) 41 – latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu gdzie prokurator przedstawił mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Następnie podejrzany trafił przed oblicze sędziego, który na wniosek prokuratora zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Jeszcze tego samego dnia podejrzany został osadzony w jednym z aresztów śledczych.

Za spowodowanie wypadku drogowego śmiertelnego pod wpływem alkoholu lub środków odurzających kierowcy grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.


źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy