reklama

Andrychów dostał nową karetkę [FOTO]

, Na sygnale, Wiadomości, 26.11.2019 14:45, PG
Burmistrzowie, posłowie i inni politycy przybyli ocieplić wizerunek w blasku nowego ambulansu za 580 tys. zł.
Andrychów dostał nową karetkę [FOTO]

We wtorek (26.11.) na lądowisku LPR przy wadowickim szpitalu odbyło się uroczyste poświęcenie nowo zakupionej karetki. To już trzecia karetka zakupiona w tym roku dla powiatu wadowickiego.

Na miejsce przybyło mnóstwo samorządowców, m.in. włodarze gmin które partycypowały w kosztach zakupu karateki, wojewoda małopolski Piotr Ćwik, poseł Marek Polak, poseł Filip Kaczyński, radny wojewódzki Rafał Stuglik, starosta wadowicki Eugeniusz Kurda, wicestarosta Beata Smolec.

Karetka zastąpi wyeksploatowany samochód z 2014 roku i będzie stacjonował w Andrychowie. Jest to Volkswagen Crafter 2.0 z silnikiem diesla, automatyczną skrzynią biegów. Na swoim wyposażeniu posiada najnowszy defibrylator life pak 15 z automatycznym pomiarem ciśnienia i pulsoksymetrii, w samochodzie zamontowane są najnowocześniejsze nosze elektryczne systemu power load, które mają udźwig ponad 300 kg, a więc spełniają funkcję noszy bariatrycznych.

Całkowity koszt zakupionego ambulansu to: 580 tys. zł.

Na zakup złożyły się gminy powiatu wadowickiego (Andrychów, Kalwaria Zebrzyd., Spytkowice, Brzeźnica, Wieprz, Tomice, Stryszów, Lanckorona, Mucharz) w kwocie 240 tys. zł., wojewoda małopolski w kwocie 100 tys. zł, powiat wadowicki w kwocie 203 tys. zł i ZZOZ w kwocie 38 tys. zł.

Dyrektor szpitala Beata Szafraniec oznajmiła też, że szpital otrzymał 400 tys. zł dotacji z Ministerstwa Zdrowia na zakup kolejnego ambulansu, który będzie stacjonował w Kalwarii Zebrzyd.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy