reklama

Amerykanin odpowie za kradzież w muzeum Auschwitz – Birkenau

, Na sygnale, Wiadomości, 31.03.2019 12:30,
Grozi mu od roku do nawet 10 lat więzienia.
Amerykanin odpowie za kradzież w muzeum Auschwitz – Birkenau
Jak informuje policja, w sobotę (30.03) o godzinie 15:30 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zostali powiadomieni przez Straż Muzealną byłego niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz – Birkenau, o ujęciu na terenie muzeum w Brzezince 37 – letniego turysty - obywatela USA, który wymontował element torowiska (szpilkę torową) z rampy kolejowej znajdującej się na terenie muzeum. 37 – latek znajdował się w grupie zwiedzającej, a fakt kradzieży dostrzegł turysta z innej grupy zwiedzających.

37 – latek trafił do oświęcimskiej komendy w związku z podejrzeniem kradzieży dobra o szczególnym znaczeniu dla kultury. O zdarzeniu została powiadomiona Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu, która w tej sprawie wszczęła śledztwo.

- Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został przesłuchany w obecności biegłego tłumacza, a następnie został mu przedstawiony zarzut kradzieży dobra o szczególnym znaczeniu dla kultury. Tuż przed godziną 21.00 mężczyzna został zwolniony. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do lat 10 - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

maxymilian20, 31.03.2019 17:22

Zaś bez przesady rok do 10 lat za szpilkę w torowisku.Chciał se amerykanin pamiątkę przywieść z wycieczki może to żyd i chciał niedrogo

gier228, 31.03.2019 12:52

Oskarżanie żyda o kradzież to antysemityzm?