reklama

Alarm w gminie Andrychów. Łuna nad Potrójną [FOTO] [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 14.01.2020 19:29,
We wtorek (14.01) po godzinie 19:00 strażacy otrzymali informację o pożarze w górach.
Alarm w gminie Andrychów. Łuna nad Potrójną [FOTO] [AKTUALIZACJA]
We wtorek wieczorem doszło do pożaru budynku w rejonie szczytu Potrójna. Świadkowie wezwali straż widząc łunę pożarową nad Potrójną.Jak się dowiadujemy, palił się niewielki domek mieszkalny w sąsiedztwie tzw. Chaty Gołębiówka. W budynku znajdowały się m.in. butle gazowe. Doszło do wycieku gazu z jednej z nich.

Na miejsce skierowano strażaków z kilku jednostek - z Andrychowa, Rzyk, Targanic Górnych, Targanic Dolnych, Zagórnika, Sułkowic Łęgu, Sułkowic Bolęciny.

Budynek położony jest w górach. Dojazd na miejsce był bardzo utrudniony z powodu gołoledzi, a podjazd jest stromy.

Pierwsi strażacy dotarli na miejsce po kilkudziesięciu minutach. Z powodu trudności terenowych większość wozów strażackich tam jednak nie dojechała. Na miejsce skierowano m.in. strażaków na quadach. Pożar został już opanowany. Brakowało wody, dlatego strażacy musieli budować z węży specjalną linię doprowadzającą wodę z dołu.

Akcja zakończyła się dopiero po północy. Ze wstępnych informacji wynika, że nikomu nic się nie stało.


Ogień było widać z daleka. Nagranie od czytelnika Łukasza.
foto: Konradfoto: Sebastian / Łukasz / Kamil / Konrad / Olimpia

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy