reklama

Akcja policji. Zatrzymano 13 osób zamieszanych w handel narkotykami

, Na sygnale, Wiadomości, 18.10.2021 17:30, KPP Sucha Beskidzka
Kilka dni temu podczas szeroko zakrojonej akcji, w której brało udział 126 policjantów, zatrzymano 13 osób na terenie powiatów suskiego i sądeckiego.
Akcja policji. Zatrzymano 13 osób zamieszanych w handel narkotykami
Jak informuje policja, sprawa dotyczy funkcjonowania w okolicach Suchej Beskidzkiej zorganizowanej grupy przestępczej ukierunkowanej na popełnianie przestępstw narkotykowych, w szczególności na wprowadzaniu do obrotu znacznych ilości marihuany, amfetaminy, tabletek ecstazy i mefedronu. Jak ustalono, w trakcie funkcjonowania grupy, jej członkowie wprowadzili do obrotu ponad 5 kilogramów narkotyków.


W dniach 12 i 13 października funkcjonariusze wydziałów dw. z przestępczością narkotykową z krakowskiej komendy miejskiej i komendy wojewódzkiej wraz z policjantami innych wydziałów kryminalnych komendy wojewódzkiej jak też funkcjonariuszami z samodzielnych pododdziałów kontrterrorystycznych Policji z Krakowa i Radomia (w sumie w działania zaangażowanych było 126 policjantów) na polecenie Prokuratury Okręgowej w Krakowie dokonali licznych przeszukań i szeregu innych czynności procesowych. W ich wyniku na terenie powiatu suskiego i sądeckiego zatrzymano 13 osób zamieszanych w handel narkotykami, w tym 7 członków zorganizowanej grupy przestępczej. U zatrzymanych podejrzanych zabezpieczono należący do nich majątek o łącznej wartości ponad 50 000 zł.Zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Krakowie, sąd zastosował wobec 7 zatrzymanych osób środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, a w stosunku do pozostałych zatrzymanych osób zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze nie izolacyjnym w postaci poręczenia majątkowego, dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju połączonego z zakazem wydania dokumentu uprawniającego do przekraczania granicy.

Podejrzanym za zarzucane im przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. Sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Burakz wiejskiej , 19.10.2021 08:49

a kiedy prokuratura weźmie się za grupę przestępczą z wiejskiej , typa mateusza m. i niejaki niedzielski ? NIK złożył 67 spraw do prokuratury z czego tylko 3 wzięto do rozpatrzenia