reklama

Akcja policji na przejazdach kolejowych. Zatrzymywali kierowców

, Na sygnale, Wiadomości, 10.08.2021 12:34,
Tym razem obyło się bez mandatów.
Akcja policji na przejazdach kolejowych. Zatrzymywali kierowców
Kilka dni temu policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei zorganizowali akcję w okolicy przejazdu kolejowego przy ul. św. Floriana w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tym razem mandatów nie wystawiali.

Mundurowi zatrzymywali kierujących i wręczali im ulotki promujące akcję z przepisami w tym zakresie oraz gadżety związane z „bezpiecznym przejazdem”. Ponadto przekazywali cenne porady dotyczące bezpiecznego zachowania.

Policja przypomina:

Pamiętajmy, że pociąg zawsze ma pierwszeństwo. Zbliżając się do przejazdu kolejowego należy zwolnić oraz upewnić się, czy nie zbliża się pociąg. Na przejazdach należy uważać szczególnie w warunkach ograniczonej widoczności, a dojeżdżając do przejazdu należy poruszać się z taka prędkością, która umożliwi w razie potrzeby zatrzymanie pojazdu w bezpiecznej odległości przed torami kolejowymi.

Nigdy nie wjeżdżamy na przejazd, jeśli rogatki opuszczają się lub nie są w pełni podniesione oraz gdy sygnalizator nadaje czerwone światło. Jeśli przed przejazdem kolejowym widnieje znak pionowy STOP, należy bezwzględnie zatrzymać pojazd, a następnie upewnić się czy nie nadjeżdża pociąg.

Przyczyną większości wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych jest nieostrożność kierowców. Lekceważenie i niestosowanie się do znaku „STOP” czy wjeżdżanie na przejazd, gdy sygnalizator wskazuje światło czerwone. Tak samo często zachowują się piesi i rowerzyści. Pamiętajmy, że kierując pojazdem jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale również za naszych pasażerów, którymi często są nasi najbliżsi. ze śmiercią.
źródło: KPP Wadowice, foto: Polskie Linie Kolejowe

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy