Akcja policji na drogach. Mandaty dla pieszych

, Na sygnale, Wiadomości, 16.01.2018 10:50, red
Akcja policji na drogach. Mandaty dla pieszych
W poniedziałek (15.01) na terenie powiatu wadowickiego została zrealizowana akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa osób uczestniczących w ruchu drogowym. W działaniach uczestniczyło 12 policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w Wadowicach, którzy szczególną uwagę zwracali na wykroczenia popełniane przez pieszych oraz reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujących, którzy dopuszczali się łamania przepisów ruchu drogowego chroniących bezpieczeństwo pieszych.

Funkcjonariusze wobec kierujących, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego wobec pieszych, nałożyli 8 mandatów karnych.

W trakcie realizacji akcji ujawnili 11 wykroczeń popełnionych przez pieszych (w tym policjanci nałożyli 3 mandaty karne, skierowali 1 wniosek do Sądu o ukaranie i pouczyli 7 osób) - informuje policja w komunikacie.źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

specnarz, 17.01.2018 12:33

Pięknie to wyjasniłaś/-łeś, w Andrychowie to prawdziwa plaga. Do tego wiele osób porusza się dosyć szybko i łatwo się zderzyć.

Snusmumriken, 16.01.2018 16:39

To, że komuś się wydaje, że korzystając z jezdni stwarza zagrożenie, to za mało. Rowerzysta może wjechać na chodnik, gdy: 1. jedzie z dzieckiem do lat dziesięciu lub 2. podczas złej pogody (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła) lub 3. są spełnione jednocześnie trzy warunki: a) chodnik ma co najmniej dwa metry szerokości, b) ruch na jezdni jest dozwolony z prędkością ponad 50 km/h (w terenie zabudowanym), c) brakuje oddzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla nich przeznaczonego. Czyli na moje oko jakieś 80% przypadków,w których rowerzysta jedzie chodnikiem, to sytuacje, w których w świetle prawa nie wolno mu tego robić.

Stuart, 16.01.2018 14:39

Rowerzysta ma prawo jechać chodnikiem jeśli korzystanie z jezdni stwarza zagrożenie.. Inna sprawa że cwaniaczki na rowerach mają gdzieś pieszych ale takiego nie nazywajmy rowerzystą bo to obraża tych co wiedzą co to słowo znaczy.. Podobnie zresztą w kwestii dziadka zataczajacego się po całej jezdni..

starymoher, 16.01.2018 11:50

A kiedy Policja ,Straż Miejska zajmie się rowerzystami na chodnikach?