reklama

Akcja policji. Na celowniku kierowcy, którzy zajmują się nielegalnym przewozem osób

, Na sygnale, Wiadomości, 01.06.2021 14:15,
Akcja pod kryptonimem "Szara Strefa" miała na celu eliminowanie nieuczciwych przewoźników.
Akcja policji. Na celowniku kierowcy, którzy zajmują się nielegalnym przewozem osób

Pod koniec maja na terenie powiatu wadowickiego, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z Inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili działania pn. „Szara Strefa” ukierunkowane na nielegalne przewozy osób. Oprócz rutynowej kontroli stanu technicznego pojazdu, czy badania na trzeźwość kierowcy sprawdzane były, zgodnie z Ustawą o transporcie drogowym, tak zwane przewozy okazjonalne.

- W wyniku prowadzonych działań, w przypadku kontroli kierującej volkswagenem, która wykonywała przewóz osób, ujawnionych zostało kilka naruszeń przepisów Ustawy o transporcie drogowym m.in. brak licencji czy wykonywanie przewozu pojazdem do tego nieprzystosowanym, jak również naruszeń skarbowych. Kara za popełnione naruszenia opiewała na kwotę kilkunastu tysięcy złotych - zapowiadają policjanci.

Podobne akcje będą teraz realizowane regularnie na terenie powiatu wadowickiego.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy