reklama

Akcja na przejeździe kolejowym w Andrychowie

, Na sygnale, Wiadomości, 29.07.2022 10:23, EŁ/WB

Co się dzieje?

Akcja na przejeździe kolejowym w Andrychowie

Policja wraz ze Strażą Ochrony Kolei prowadzi dzisiaj (29 lipca) w Andrychowie akcję w ramach kampanii społecznej "Bezpieczny Przejazd".

Funkcjonariusze zatrzymują kierowców na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na ulicy Tkackiej, by uświadomić im, jak ważne jest, by zachować ostrożność w takich miejscach. Pociąg to masa kilkuset czy nawet kilku tysięcy ton, która na zatrzymanie - od momentu naciśnięcia przycisku nagłego hamowania - potrzebuje nawet do 1200 metrów. Kierowcy nie zawsze zdają sobie z tego sprawę.

Takie akcje mają szczególne znaczenie na linii kolejowej przecinającej Andrychów, która w ostatnich latach po wielokroć była wyłączana z użytkowania na czas prac związanych z jej modernizacją. Trwające po kilka miesięcy przerwy w kursowaniu pociągów powodowały uśpienie czujności kierowców, toteż po każdym ponownym udostępnieniu torów dla ruchu dochodziło na niej do wypadków.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy